Salı , Ekim 26 2021
pomem-belgeler

Pomem Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler

Polis meslek eğitim merkezlerine yapılan alımlar için süreçleri sizlere önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bu yazımızda ise polis meslek eğitim merkezlerine internet başvurusundan sonra şahsen başvuru da istenecek belgeleri sizlerle paylaşacağız.

Pomem Başvuruda İstenen Belgeler
Polis meslek eğitim merkezlerine şahsen başvuru da istenen belgeler eksiksiz olarak sınava girecekleri okula teslim edilmelidir. Eksik belgesi olan adaya ikinci bir gün kesinlikle verilmemektedir bu nedenle adaylar başvuruda istenen belgeleri sınava girecekleri okula gitmeden 3-4 gün önce hazırlamalıdırlar. İşte şahsen başvuru da istenen belgeler şunlardır:

  1. a) T.C. kimlik numarasını,
  2. b) Adli sicil ve arşiv kaydı olmadığı bilgisini,
  3. c)(Mülga:RG-24/4/2020-31108)

ç) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme bilgisini,

  1. d) Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit veya vazife malulü bilgisini,

içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yapar.

(2) Emniyet teşkilatı dışında şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından başvuru yapacak adaylar, onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna ekler. Elektronik ortamda başvuru yapılmış ise bu adaylar sınav esnasında belgenin aslını Müracaat Kabul Komisyonuna teslim eder.

(3) Aday tarafından verilen bilgilerin doğrulamasının yapılamaması veya ilave bilgilere ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahibinden ayrıca belge talep edilebilir.

(4) Başvuru ile ilgili olarak istenen bilgi ve belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

Bu belgeler yönetmelikte yazan belgelerdir arkadaşlar ayrıca istenen belgeler polis akademisinin sitesinde açıklanmaktadır. Açıklanan belgelere ek olarak belgeler polis akademisi tarafından istenebilmektedir.

 

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

turklerde-polis

26. Dönem POMEM 3. Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları

26. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir