Salı , Ekim 26 2021
pomem-evrak

Pomem Başvuru Belgeleri Nasıl Doldurulur?

Polis meslek eğitim merkezleri alımları ile ilgili olarak ilk internet başvurusundan sonra adaylara ilerleyen süreçlerde doldurmaları için evraklar verilmektedir. Bir çok aday bu evraklarda nereye ne yazılacak, nasıl doldurulacak bilmemekteler bizlerde bu yazımızda polis meslek eğitim merkezi evraklarının nasıl doldurulacağını sizlerle paylaşacağız.

Pomem Evrakları Nasıl Doldurulur?
Polis meslek eğitim merkezlerine başvuru evraklarını aşağıda nasıl doldurmanız gerekiyor sizlere göstereceğiz arkadaşlar. Tüm evraklar üzerinde nasıl doldurulacağını anlatacağız. Öncelikle arkadaşlar tüm evrakları mavi tükenmez kalem ile dolduracaksınız bilgisayardan falan doldurmayınız.
Buyrun bakalım evraklar nasıl doldurulacak aşağıdan bakınız.

İlk Olarak Pomem Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur Ondan Bahsedeceğiz
Arkadaşlar yine bu dilekçeyi mavi tükenmez kalem ile dolduracaksınız. İlgili alanlar gayet basit sorulardan ibaret. Baştan başlayalım sırası ile aşağı doğru alanlar nasıl doldurulacak başlıyoruz.

basvuru-dilekce

– Tc kimlik numaranızı her boşluğa 1 rakam gelecek şekilde yazıyorsunuz.

– İlgili alanlarda şehitlik durumuna kadar normal şekilde kimlik bilgilerini vs dolduracaksınız normal şekilde bunlarla ilgi sorun olacağını sanmıyorum.

Alt kısımdaki şehitlik ve vazife malüllüğü durumuna ise eğer ki şehit veya vazife malülü eşi-çocuğu iseniz EVET seçeneğini işaretleyeceksiniz ve ilgili belgeleri sınava giderken götüreceksiniz. Bu alanda arkadaşlar amcamınoğlu şehit, dayım şehit vs bunlar bu kategoriye girmiyor boşuna sorgulamayınız.

– Sınav puanlarınızı normal olarak doldurabilirsiniz burada genel olarak sorulan soru virgül sonrasını yazayım mı yazın arkadaşlar sorun olmaz.

– Askerlik durumuna gelecek olursak yaptıysanız YAPTI seçeneğini işaretleyin teciliniz var ise YAPMADI deyin arkadaşlar.

– Mezun olunan üniversite alanına ve bölüm yıl bölümüne mezun olduğunuz okulun adını, yılını ve bölümünü yazınız.

– Telefon numaranıza kendi numaranız ve en yakınınızın telefon numarasını yazınız.

– İkametgah adresine oturduğunuz yerin adresini yazın.

En önemli alanlardan bir tanesi de adli sicil durumu arkadaşlar bu alana eğer ki adli sicil kaydı aldığınızda sicilinizde bir şeyler görünüyorsa Adli sicil kaydım var yazın eğer ki yoksa herhangi bir adli sicil kaydım yoktur yazabilirsiniz. Aynı durum eşiniz içinde geçerli eğer evli iseniz. Evli değilseniz boş bırakın.

– Siyasi parti konusu da oldukça önemli arkadaşlar. Beyan olarak herhangi bir siyasi partiye üyeliğim yoktur yazmanız yeterli. Eğer ki kaydınız da varsa il veya ilçe seçim müdürlüklerini giderek dilekçe verip üyeliğinizi sildirin sonra sorun yaşamayınız.

– En alttaki tarih ve isim soyisim alanları arkadaşlar mülakat tarihini yazıp diğer alanları doldurun ve imzanızı atın bu evrakın işi bu kadar.

İkinci Olarak İse Fiziki Yeterlilik Dilekçesi Nasıl Doldurulacak Aşağıda Açıklayalım
Fiziki Yeterlilik dilekçemiz şu şekilde arkadaşlar aşağıda fotoğrafını sizlerle paylaşıyoruz, lütfen dikkatli okuyunuz;

– Görüldüğü üzere arkadaşlar en üstte 1 numaralı alanda Başkanlığına/Müdürlüğüne yazıyor bu alanı polis eğitim merkezinde girenler başkanlığına alının üzerini çizecekler eğer ki polis akademisinde girecekseniz müdürlüğü alanının üzerini çizeceksiniz. Noktalı alanlara ise okulun adını yazacaksınız.

– Alttaki boş olan 2 numaralı tarih alanına ise mülakat tarihini yazınız.

– En alttaki 3 numaralı alana ise isim soyisim tc kimlik numarasını yazıp imzalayacaksınız.

3. Evrakımız İse Sağlık Bilgi Formunun Nasıl Doldurulacağından Bahsedelim
Sağlık bilgi formu bir ön sağlık tarama şeklidir arkadaşlar. Sağlık bilgi formunda doğru cevaplar vermeniz çok önemli sizlere tavsiyemiz ne hastalığınız varsa yazın zaten ilerleyen süreçte sınavları kazansanız dahi tam teşekküllü hastane de rapor alacaksınız her türlü ortaya çıkacaktır. Bu evrakımızı yine mavi tükenmez kalemle doldurunuz.

saglik-1
saglik-2

– Yukarıda ki bilgilendirme formunun doldurulması oldukça basittir arkadaşlar zaten sizlere bazı hastalıklar sormuşlar sizde var ise var seçeneğini yok ise yok seçeneği işaretleyeceksiniz bu kadar kolay. Bu alandaki kafaları karıştıran bazı hastalıklar olacaktır arkadaşlar benim tavsiyem bu hastalıklar için bir doktora görünmenizdir doktorunuza bu evrakı gösterirseniz ilgili alanla ilgili sizi net şekilde aydınlatacaktır. Bunu yapmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır yolun başındayken ya tamam ya devam diyeceksinizdir.

İlgili var yokları doldurduktan sonra arkadaşlar alt alanda ad soyad ve imzanızı atıp mülakat tarihinizi yazın. Bu işlemler dışında kağıda herhangi bir yazı yazmayın. Diğer alanı okuldaki görevli doktor imzalayacaktır.

Son Olarak Başvuruda İstenen Belgeler Dilekçesi Nasıl Doldurulur Ondan Bahsedelim
Başvuruda istenen belgeler evrakını arkadaşlar başvuruda bulunduğunuz okuldaki görevli evraklı teslim alarak kendisi dolduracaktır. Orada yazılı olan 12 belgeniz tam ise görevli hepsini düzenleyerek evrakı dolduracaktır. Sizler bu evrakı doldurmayacaksınız. Evrakta sadece isim soyisim tarih ve imza alanını doldurabilirsiniz sorun olmayacaktır arkadaşlar.

basvuru-evraklari

Evrak doldurma konusu ile ilgili olarak sorusu olan arkadaşlar yazımızın altındaki yorum alanını kullanarak sorularını sorabilirler.

 

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

turklerde-polis

26. Dönem POMEM 3. Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları

26. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere …

1 Soru Var!

  1. Ertuğrul kaplan

    10 sene önce ayağım kırıldı sağlık formunda kırık çıkık hikayesi varmı diyor eğer varı işaretlersem direk elenirmiyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir