Pazar , Eylül 19 2021
paem-intibak-nedir

PAEM İntibak Eğitimi Nedir?

Polis amirleri eğitim merkezine dışarıdan yapılan alımlarda sınav aşamaların hepsini geçen adaylar için sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylara sınav sonuçları duyurulduktan sonra intibak eğitimi duyurusu yapılmaktadır.

Polis amirleri eğitim merkezi için yapılan duyuruda belirtilen intibak eğitimi nedir? ne kadar sürer? neler yapılır? intibak eğitiminde aşağıda sizler için bu konuya değinelim.

PAEM İntibak Eğitimi
Polis amirleri eğitim merkezi dışarıdan alımda sınavları başarıyla geçen adaylar için intibak eğitimi düzenlenmektedir. Polis amirleri eğitim merkezi için intibak eğitimi adayların okula alışması amacıyla disiplin ve eğitimin yanı sıra adayların sağlıklarının paeme uygun olup olmadığı ile ilgili doktor raporlarının alındığı sürece verilen isimdir. İntibak eğitimi süresi genel olarak polis amirleri eğitim merkezi için 3 hafta sürmektedir.

Polis amirleri eğitim merkezi müdürlüğünde intibak eğitimi pazartesi günleri başlar ve 3 hafta devam eder. İntibak eğitimlerinde polis amiri adayları zorlu süreçlerden geçmektedirler. Genel olarak erken saatlerde 6 civarı adaylar kalkarak eğitim almaya başlamaktadır. Bu süreçte adaylar yürüyüş eğitimi, disiplin eğitimi, yatakhane disiplini gibi konularda eğitilirler. Bunların yanı sıra adaylara herhangi bir polislik eğitimi verilmez. Çünkü adaylar sadece intibak eğitiminde alışma sürecinde bulunurlar ve okula devam edip etmeyecekleri belli değildir.

Polis amiri adayları için zorlu geçecek olan bu 3 hafta askerliğini yapmış adaylar için o kadar da zorlayıcı olmayacaktır. Polis amiri adaylar için intibak eğitimindeki en önemli husus alınacak doktor raporudur. Doktor raporunu olumlu olarak alan adaylar kendilerini 3 hafta boyunca sıkarak intibak eğitimini başarıyla geçeceklerdir.

İntibak eğitimine katılmaya hak kazanan adaylara tavsiyemiz kesinlikle pes etmeden eğitim sonuna kadar direnmeleridir çünkü bu süreç sonunda adayları güzel günler beklemektedir.

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

universite-polis

Üniversite Okurken Polis Olunur mu?

Üniversite sınavlarına giren adaylardan üniversiteyi kazananlardan bazıları polis olmaya karar verebiliyor işte bu nedenle bizlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir