Salı , Ekim 26 2021
faca-polislik

Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?

Polislikle ilgili olarak faça izine dair bir çok soru tarafımıza yönlendirilmekte. Faça izlerinin polisliğe engel durumunun olup olmadığını merak eden adaylar bulunduğu için bizlerde bu kapsamda sizler için bu yazımızda faça izi konusuna değineceğiz. İlk olarak faça izi nedir ona kısaca değinelim.

Faça İzi Nedir?
Faça izi: faça izleri genel olarak ergenlik çağlarında gençlerin vücutlarına faça veya başka bir kesici alet ile zarar vermeleri sonucu oluşmaktadır. Bu izler maalesef kesici aletlerle olduğu için geçmesi imkansızdır. Faça izi olan gençler genel olarak ilerleyen süreçlerde bu durumdan pişmalıkda duysalar artık çok geç olmaktadır.

Faça- Jilet İzleri Polisliğe Engel mi?
Vücudun neresinde olursa olsun arkadaşlar yukarıda bahsettiğimiz gibi jilet, faça veya başka bir kesici alet ile kişinin kendisine yapmış oldukları yaralamalar polisliğe engeldir. Bu izlerin engel olmasının nedenine bakacak olursak kişinin kendi vücuduna zarar vermesinin psikolojik bozukluklarla alakalı olabileceği değerlendirilmesi nedeniyle polis alımlarında faça izleri bulunan adaylar elenmektedir.

Yazlık Kıyafette Görünmeyen Faça İzi Polis Olmaya Engel mi?
Faça ile ilgili olarak da bazı arkadaşların sırtımda var vücudumda görünmeyen yerlerde var şeklindeki sorularına şahit oluyoruz. Bu tür faça izleri de polis olmaya engeldir. Vücudun görünmeyen yeri dahi olsa komisyonda bulunan doktorlar polis adayı olmanıza izin vermeyecektir. Bu nedenle arkadaşlar gençlik çağında faça, jilet ve kesici aletlerden uzak durmakta fayda vardır.

 

Hakkında Yetkili

İlginizi Çekebilir!

turklerde-polis

26. Dönem POMEM 3. Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları

26. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere …

1 Soru Var!

  1. Peki benim kolumda bi kesik var cam kesiği ama küçükken bi olayda olmuştu peki bunun engeli var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir