Salı , Ekim 26 2021

Aile Bakanlığı’ndan 5.000 TL Eşya Yardım Parası! İşte Başvuru Adresi

Aile Bakanlığı’nın barınma yardımları arasında ev eşyası yardımı da bulunuyor. Aile Bakanlığı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak maddi konularda mağduriyet yaşamalarını engellemek amacıyla sağladığı desteklerden olan barınma yardımı eşya desteği 5 bin TL olarak ödeniyor. Başvurular kuruma bizzat yapılırken bu yardım ödemeleri sadece belli koşulların sağlanması durumunda ödeniyor. Bakanlığın bu desteği ile ev eşyalarını yenilemek isteyen vatandaşların yapmaları gereken işlemler haberimizde.

Devlet tarafından sağlanan yardım ve destek ödemeleri vatandaşların sağlık ihtiyaçlarından barınma durumlarına temel gıda gereksinimlerinden nakit ödemelerine kadar çok sayıda alanda yapılıyor.

Bu destek ödemelerinin tamamı vatandaşların durumlarına göre ödenirken ödemeler aylık, belli bir süreye kadar yada tek seferde toplu olarak ödeniyor. Toplu yapılan ödemelerin arasında barınma yardımları bulunuyor.

DEVLETİN SAĞLADIĞI BARINMA YARDIMLARI

Barınma Yardımları ihtiyaç sahibi olan vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan yardımlardan birisidir. Barınma yardımları 4 ana başlıktan oluşmakta olup bizler bu yardımlar arasından eşya yardımını sizlerle paylaşıyoruz.

* Betonarme Ev Yardım Desteği

* Prefabrik Ev Yardım Desteği

* Ev Bakım Onarım Tadilat Desteği

* Eşya Yardım Parası.

EŞYA YARDIM PARASI NEDİR? KİMLERE ÖDENİR?

 

Eşya yardım parası; sağlıksız derecede kötü durumda olan evlerde yaşayan vatandaşların yaşam alanlarının güzelliştirilmesi adına sağlanan destek ödemelerinden birisidir. Eşya yardım parası sadece maddi durumu kötü olan vatandaşlara ödenmekte olup bu ödemeler için sağlanması gereken koşullar bulunuyor.

 

Başvuru Şartları Nelerdir?

 

Eşya yardım parası alacak olan vatandaşların Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen başvuru şartları iki aşamadan oluşuyor. Birincisi başvuruda bulunacak olan vatandaşların genel durumu ikincisi gelir şartı.

 

* Aile Bakanlığı’nın belirlediği en önemli koşul hane gelir şartı. Aylık hane geliri belli bir seviyenin altında olan vatandaşlar Eşya Yardım Desteği için başvuru yapabilirler. Bu şart kişi başına düşen hane gelirinin asgari ücretin 3’te 1’inden az olması.

 

 

 

YARDIM PARASI BAŞVURU İŞLEMLERİ

 

5.000 TL olarak ödenen eşya yardımı için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan ve kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular yazılı ve bizzat yapılıyor.

Hakkında Ömer Faruk Yılan

İlginizi Çekebilir!

Metroloji uyardi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre hafta sonucunda çok sayıda ilde sağanak ve gök …

1 Soru Var!

  1. SAYIN BASKANIM UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM MADI YARDIMA MUHTACIM MADI GELIRIM YOKTUR SU VE DOĞALGAZ ELEKTIRIK FATURA BIRIKMIS BORCLARIM VARDIR UDUYEMIYORUM ELEKTIRIGIMI KESECEKLERDIR COK ZOR DURUMDAYIM KARTAL CHP ILCE BASKANLIGINDA UYE KAYDIM VARDIR BAKALA 1 MILYAR YTL BORCUM VARDIR UDUYEMIYORUM 2 KERE INTAHARA KALKISTIM CANIMA KIYMAK ISTEDIM GIDA KOLISI VE ERZAK YARDIMI MARKET ALISVERIS CEK HEDIYE KART PARA NAKIT MADI YARDIMLARINIZI BEKLERIM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR MADI GELIRI YOKTUR KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA BILGISAYAR TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR BULUNDUĞUM IKAMETKAH ADRES BILGILERIM SELANIK CADDESI BOYABAT SOKAK NO 3 IC KAPI 3 CEVIZLI MAHALLESI KARTAL ISTANBUL SU CEP NUMARAMDAN BANA ULASINIZ 05365088957 DIGER KULANDIGIM CEP NUMARAM BANA ULAŞA BILIRSINIZ 05386447026

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir